Populære lejligheder tæt på stranden.
Lejligheder Green Stone er et hyggeligt lejlighedshotel beliggende 20 km øst for Alanya og tæt på den populære ferieby Mahmutlar (ca. 4 km). Stedet ejes og drives af en serviceminded dansker, som hedder Simon Lindorf. Simon har boet og arbejdet i Tyrkiet i mange år, og sørger for de bedste rammer for den perfekte ferie. Komplekset er beliggende en anelse tilbagetrukket fra strandvejen, som skal passeres for at komme til dejlig sandstrand. Stedet er bygget i den traditionelle tyrkiske byggestil med store lyse lejligheder og kæmpe terrasser og masser af plads at boltre sig på. Lejligheder har flot interiør og møblement og farvevalg kan variere fra lejlighed til lejlighed. Komplekset er generelt af meget høj standard, med mange flotte detaljer og indretningen af lejlighederne kan sammenlignes med dansk standard. Dejlig solterrasse med skøn swimmingpool, og separat børnepool, liggestole parasoller og pool/snackbar som serverer kølige drinks. Stedet er et familiedrevet kompleks, hvor den gæstfrie og imødekommende familie hygger om gæsterne og sørger for at de får en perfekt ferie. Komplekset er rigtig velholdt og der rent og pænt overalt.
Beliggenhed
Faciliteter
Stedet byder på få og fine faciliteter, såsom skøn solterrasse med indbydende swimmingpool, separat børnepool, pool/snackbar og trådløst internet (mod gebyr). Der kan være en anelse trafikstøj fra strandvejen.
Lejligheder
Man bor enten i store lyse flotte 2- eller 3 -værelses lejligheder, Alle lejligheder er bestående stue/opholdsrum med køkkenniche med bla. kaffemaskine og elkedel, køleskab, bad/toilet, aircondition (mod gebyr), satelit-tv, (mod gebyr), internet (mod gebyr) og stor imponerende terrasse. 2-værelses lejligheder har et separat soveværelse, mens 3-værelses lejligheder har to separate soveværelser.
2-værelses lejligheder har soveplads til maks. 4 personer.
3-værelses lejligheder har soveplads til maks. 6 personer.
Der skiftes linned 1 gang ugentligt, før hver ankomst. Lettere rengøring flere gange ugentligt.
Pension
Opholdet er uden pension.Der er mulighed for at købe morgen-, middag- og aftensmad på hotellet.
Check-ud fra hotellet
Dette er som regel senest kl. 12.00 på afrejsedagen. For senere check-ud - forhør direkte på hotellet, kan dette lade sig gøre er det ofte mod en ekstra betaling direkte til hotellet.
Din søgning
Billund 24-04-2018
for 7 dage
Antal værelser
2 voksne og 0 børn
Ret din søgning
Greene Stone Apts er et super godt sted at holde ferie. Meget speciel. Ikke sidsre gabg vi har været der