Panorama Hotel m/All Inclusive

Luk Vindue
Billede 1 af 11

Lækkert All Inclusive hotel direkte på stranden

Panorama Hotel har en unik beliggenhed direkte ved Øststranden i Alanya og blot 400 m. til centrum. . Hotellet består af flere bygninger, der enten er placeret direkte på stranden, eller på den anden side af strandvejen. Panorama Hotel er særdeles velfungerende, og yder et højt serviceniveau. Der findes masser af plads at boltre sig på i form af grønne, skyggefulde områder, og ikke mindst den skønne sandstrand, som ligger lige udenfor døren. Herfra kan man nyde den flotte udsigt til borgen og havnen. På hotellet findes et stort og indbydende poolområde med en imponerende swimmingpool og en separat børnepool. Hotellet har sit eget private strandafsnit med liggestole. Snack-/beachbaren er placeret ud til stranden, og er derfor det perfekte sted at nyde de inkluderede drikkevarer, og bare slappe af til bølgernes brusen.

Beliggenhed
Panorama Hotel ligger placeret direkte på Øststranden, og det har således kort gåafstand til de mange seværdigheder, restauranter, butikker og barer i området. Komplekset er beliggende ud til den dejlige strandvej, hvorfor en anelse trafikstøj må påregnes.

Faciliteter
Hotellet byder på et væld af faciliteter, såsom helsecenter med massage, tyrkisk bad, sauna, fitnessrum, tennisbane, bordtennis, legeplads, minimarked, frisør, samt flere barer og restauranter. Heraf er flere af faciliteterne mod gebyr. Der er desuden gratis trådløst internet på værelserne og i receptionsområdet. Vi gør opmærksom på, at internettet i Tyrkiet har varierende dækning, og at udfald kan forekomme.

Værelser
Hotellet er delt op i to blokke adskilt af en vej. Man bor i blok B - som ligger på samme side af vejen som poolen - i flotte, velindrettede dobbeltværelser med pænt møblement. Alle værelser har bad, toilet, hårtørrer, aircondition, telefon, satellit-tv og el-kedel. Der findes desuden et køleskab/en minibar, hvorfra alt kan nydes mod gebyr med undtagelse af vand, som er gratis. Ekstra opredning er typisk på sovesofa, hvis der ikke er en fast tredje seng i værelset Endvidere er der mulighed for mod tillæg at leje værelsets safetyboks.
Familieværelserne er to soverum med dør imellem.

Pension

Opholdet er med All Inclusive, hvilket vil sige, at morgen-, middags- og aftensmad er inkluderet, samt at de lokale drikkevarer frit kan nydes.

Morgenbuffet: kl. 7.00-10.00.
Sen morgenmad: kl. 10.00-10.30
Frokost: kl. 12.30-14.00.
Snack:kl. 11.30-16.30
Aftenbuffet: kl. 19.00-21.00.
Natmad: kl. 23.00-24.00

Alle drikkevarer er lokale og inkluderet i prisen i tidsrummet kl. 10.00-23.00. Fra d. 1. maj vil der på hotellet kunne findes en hyggelig à la carte restaurant, hvor man kan spise en gang pr. uge, hvilket kræver bordbestilling.
Drikkevarer fra strandbaren kan nydes gratis i tidsrummet kl. 10.00-18.00.
All inclusive er tilgængelig til afrejse tidspunktet.

Ind – og udtjekning fra hotellet
Indtjekning på værelset kan som regel først ske fra klokken 15.00 grundet klargøring fra forrige gæster. I enkelte tilfælde kan det lade sig gøre at få sit værelse tidligere. Såfremt dette er muligt, oplyses det ved ankomst til hotellet. På hjemrejsedagen skal værelset på de fleste hoteller forlades mellem kl. 11.00 og kl. 12.00. Ønsker man at beholde værelset i længere tid, skal man forhøre sig om muligheden direkte på hotellet. Kan dette lade sig gøre, må der forventes en ekstra betaling, som afregnes direkte med hotellet.

Læs mere
Hotelfakta
All inclusive hotelFørste plads
  • Afstand til strand 0m
  • Antal værelser 234
  • Afstand til centrum 500m
  • Etager 4
  • Afstand til indkøb 50m
  • Elevator Ja
  • Afstand til lufthavnen 125 km
  • WiFi (evt. mod gebyr) Ja
  • Antal pools
  • Aircondition (evt. mod gebyr) Ja
  • Børnepool Ja
  • Håndklædeservice (evt. mod gebyr) Ja
  • Solsenge Ja
  • Safetyboks (evt. mod gebyr) Ja
  • Parasoller Ja
  • Køleskab Ja
  • Bar Ja
  • Minibar Ja
  • Restaurant Ja
  • Elkedel Ja
  • Mini Marked Ja
  • Kaffemaskine Nej
  • Fitnessrum Ja
  • Hårtørrer Ja
  • Underholdning Ja
  • Balkon / Terrasse Ja
  • Wellness Ja
  • TV Ja
  • Shuttlebus til stranden Nej
  • Shuttlebus til centrum Nej
Ikon for vejrforhold Temperaturen er 18o Tjek vejret

Tilkøb Charterpakken på din ferie

Charterpakken inkluderer:

  • Mad på flyet t/r kr. 249,- pr. person
  • Bagage á 20 kg kr. 349,- pr. stk
  • Transfer fra lufthavn til hotel t/r kr. 289,- pr. person
Din pris: kr. 799,-

Du sparer kr. 88,-

Normalpris kr. 887,-

Energisikring - Undgå uventede meromkostninger

Vi ønsker, at du som rejsende er sikret mod en efteropkrævning som følge af ekstraordinære prisstigninger på f.eks. brændstof.

Tilkøb Energisikring for kun kr. 149,- pr. person

Din garanti mod en eventuel efteropkrævning. Læs mere her.

Ønsker du ekstra service på din charterferie
  • Sædereservation alm. sæde kr. 125,- pr. vej
  • Sædereservation forrest i kabinen kr. 150,- pr. vej
  • Sædereservation ekstra benplads kr. 295.- pr vej
  • Sædereservation for de to bagerste rækker kr. 100,- pr. vej
  • Afbestillingsforsikring kr. 399,- pr. person - krydsdækker alle på rejsebeviset
Næste >