Panorama Hotel m/All Inclusive
Panorama Hotel m/All Inclusive

Lækkert hotel med All Inclusive direkte på stranden

Panorama Hotel er uden tvivl et af Alanyas bedst placerede hoteller med stranden som nærmeste nabo og blot 400 m. til centrum. Hotellet består af flere bygninger, der enten er placeret direkte på stranden, eller på den anden side af strandvejen. Panorama Hotel er særdeles velfungerende, og yder et højt serviceniveau. Der findes masser af plads at boltre sig på i form af grønne, skyggefulde områder, og ikke mindst den skønne sandstrand, som ligger lige udenfor døren. Herfra kan man nyde den flotte udsigt til borgen og havnen. På hotellet findes et stort og indbydende poolområde med en imponerende swimmingpool og en separat børnepool. Hotellet har sit eget private strandafsnit med liggestole. Snack-/beachbaren er placeret ud til stranden, og er derfor det perfekte sted at nyde de inkluderede drikkevarer, og bare slappe af til bølgernes brusen.


Beliggenhed
Panorama Hotel ligger placeret direkte på Øststranden, og det har således kort gåafstand til de mange seværdigheder, restauranter, butikker og barer i området. Komplekset er beliggende ud til den dejlige strandvej, hvorfor en anelse trafikstøj må påregnes.

Faciliteter
Hotellet byder på et væld af faciliteter, såsom helsecenter med massage, tyrkisk bad, sauna, fitnessrum, tennisbane, bordtennis, legeplads, minimarked, frisør, samt flere barer og restauranter. Heraf er flere af faciliteterne mod gebyr. Der er desuden gratis trådløst internet på værelserne og i receptionsområdet. Vi gør opmærksom på, at internettet i Tyrkiet har varierende dækning, og at udfald kan forekomme.

Værelser
Hotellet er delt op i to blokke adskilt af en vej. Man bor i blok B - som ligger på samme side af vejen som poolen - i flotte, velindrettede dobbeltværelser med pænt møblement. Alle værelser har bad, toilet, hårtørrer, aircondition, telefon og satellit-tv. Der findes desuden et køleskab/en minibar, hvorfra alt kan nydes mod gebyr med undtagelse af vand, som er ganske gratis. Endvidere er der mulighed for mod tillæg at leje værelsets safetyboks.

Pension

Opholdet er med All Inclusive, hvilket vil sige, at morgen-, middags- og aftensmad er inkluderet, samt at de lokale drikkevarer frit kan nydes.
Morgenbuffet: kl. 7.00-10.00.
Sen morgenmad: kl. 10.00-10.30
Frokost: kl. 12.30-14.00.
Snack:kl. 11.30-16.30
Aftenbuffet: kl. 19.00-21.00.
Natmad: kl. 23.00-24.00
Alle drikkevarer er lokale og inkluderet i prisen i tidsrummet kl. 10.00-23.00. Fra d. 1. maj vil der på hotellet kunne findes en hyggelig à la carte restaurant, hvor man kan spise en gang pr. uge, hvilket kræver bordbestilling.
Drikkevarer fra strandbaren kan nydes gratis i tidsrummet kl. 10.00-18.00.
All inclusive er tilgængelig til afrejse tidspunktet.

Check-ud fra hotellet
Check-ud skal som regel ske senest kl. 11.00 på afrejsedagen. For senere check-ud forhør direkte på hotellet, da dette sommetider kan lade sig gøre mod merbetaling direkte til hotellet.
Læs mere
Hotelfakta
  • Afstand til centrum 400 m
  • Afstand til strand 0 m
  • Afstand til indkøb 50 m
  • Antal værelser 234
  • Etager 4
  • Pool Ja
  • Børnepool Ja
  • Bar Ja
  • Restaurant Ja
  • Aircondition (evt. mod gebyr) Ja
  • Håndklædeservice (evt. mod gebyr) Ja
  • Køleskab Nej
  • Minibar Ja
  • Mini Marked Ja
  • Underholdning Ja
  • Have Ja
  • Elevator Ja
  • WiFi (evt. mod gebyr) Ja
  • Parasoller Ja
  • Solsenge Ja
  • Shuttlebus til centrum Nej
  • Shuttlebus til stranden Nej
  • Wellness Ja
  • Safetyboks (evt. mod gebyr) Ja
  • Balkon / Terrasse Ja
  • Hårtørrer Ja
  • Kaffemaskine Nej
  • Fitnessrum Ja
  • Antal pools
  • Håndklædeskift Ja
  • TV Ja
  • Afstand til lufthavnen 125 km
  • Rengøring Ja

Se alle fakta

  • Bemærk at der i ovenstående priser er inkluderet et salgstillæg på kr. 178,- pr. person for alle over 2 år.
Ønsker du ekstra service på din charterferie:
  • Afbestillingsforsikring kr. 195,- pr. person
  • Mad på flyet tur/retur kr. 198,- pr. person
  • Sædereservation alm. sæde fra kr. 60,- pr. vej
  • Sædereservation - ekstra benplads kr. 175,- pr. vej
  • Transfer til og fra lufthavnen kr. 248,- pr. person
  • Bagage, kuffert á 20 kg. tur/retur, kr. 198,- pr. stk

Det siger gæsterne

Luksusferie i verdensklasse

Skrevet af Irene Nielsen

Hvis man vil forkæles i hele sin ferie er det her stedet. Smil og super service overalt. Man føler sig som kongelige. De gør alt for at behage deres gæster. Vi har nu boet på dette hotel 3 gange på 4 år. Vi kommer igen. Alt er super. Der er rent . Mad lækker og varieret. Lækker værelser. God rengøring. Gør jer selv en tjeneste og prøv det

Skøn ferie :-)

Skrevet af Eva Andersen

Er lige kommet hjem efter 1 uge på Panorama. Helt super fantastisk uge, med super go mad, morgen, middag, aften og mellem måltider. Fantastiske drinks og super søde tjenere, der fyldte glasset hurtigere end vi ku tømme. Rengøring og rene håndklæder på værelset hver dag. Er helt sikkert et sted vi ku besøge igen.

Super godt sted.

Skrevet af Thomas

Fra men lanede i Tyrkiet bliv men positiv taget i mod. Alle smillede til men kom til hotelet Hotelet var virklige godt sted at være, altid ren, god mad, masse drikke, og god varme, 37 C.

Trafik

Skrevet af jens

Fint Hotel god personale fin mad ,der er et minus . TARFIKSTØJ fra morgen til aften 60 biler pr. minut

Gå ikke glip af
din kommende
afbudsrejse
Vi har gjort det let og enkelt, at overvåge netop de afbudsrejser, der matcher dine ønsker.