August og september er næsten udsolgt. Billige rejser i: Uge 39 - Uge 40 - Uge 41

Panorama Hotel m/All Inclusive

Luk Vindue
Billede 1 af 11

Lækkert All Inclusive hotel direkte på stranden

Panorama Hotel har en unik beliggenhed direkte ved Øststranden i Alanya og blot 400 m. til centrum. . Hotellet består af flere bygninger, der enten er placeret direkte på stranden, eller på den anden side af strandvejen. Panorama Hotel er særdeles velfungerende, og yder et højt serviceniveau. Der findes masser af plads at boltre sig på i form af grønne, skyggefulde områder, og ikke mindst den skønne sandstrand, som ligger lige udenfor døren. Herfra kan man nyde den flotte udsigt til borgen og havnen. På hotellet findes et stort og indbydende poolområde med en imponerende swimmingpool og en separat børnepool. Hotellet har sit eget private strandafsnit med liggestole. Snack-/beachbaren er placeret ud til stranden, og er derfor det perfekte sted at nyde de inkluderede drikkevarer, og bare slappe af til bølgernes brusen.

Beliggenhed
Panorama Hotel ligger placeret direkte på Øststranden, og det har således kort gåafstand til de mange seværdigheder, restauranter, butikker og barer i området. Komplekset er beliggende ud til den dejlige strandvej, hvorfor en anelse trafikstøj må påregnes.

Faciliteter
Hotellet byder på et væld af faciliteter, såsom helsecenter med massage, tyrkisk bad, sauna, fitnessrum, tennisbane, bordtennis, legeplads, minimarked, frisør, samt flere barer og restauranter. Heraf er flere af faciliteterne mod gebyr. Der er desuden gratis trådløst internet på værelserne og i receptionsområdet. Vi gør opmærksom på, at internettet i Tyrkiet har varierende dækning, og at udfald kan forekomme.

Værelser
Hotellet er delt op i to blokke adskilt af en vej. Man bor i blok B - som ligger på samme side af vejen som poolen - i flotte, velindrettede dobbeltværelser med pænt møblement. Alle værelser har bad, toilet, hårtørrer, aircondition, telefon, satellit-tv og el-kedel. Der findes desuden et køleskab/en minibar, hvorfra alt kan nydes mod gebyr med undtagelse af vand, som er ganske gratis. Endvidere er der mulighed for mod tillæg at leje værelsets safetyboks.

Pension

Opholdet er med All Inclusive, hvilket vil sige, at morgen-, middags- og aftensmad er inkluderet, samt at de lokale drikkevarer frit kan nydes.
Morgenbuffet: kl. 7.00-10.00.
Sen morgenmad: kl. 10.00-10.30
Frokost: kl. 12.30-14.00.
Snack:kl. 11.30-16.30
Aftenbuffet: kl. 19.00-21.00.
Natmad: kl. 23.00-24.00
Alle drikkevarer er lokale og inkluderet i prisen i tidsrummet kl. 10.00-23.00. Fra d. 1. maj vil der på hotellet kunne findes en hyggelig à la carte restaurant, hvor man kan spise en gang pr. uge, hvilket kræver bordbestilling.
Drikkevarer fra strandbaren kan nydes gratis i tidsrummet kl. 10.00-18.00.
All inclusive er tilgængelig til afrejse tidspunktet.

Check-ud fra hotellet
Check-ud skal som regel ske senest kl. 11.00 på afrejsedagen. For senere check-ud forhør direkte på hotellet, da dette sommetider kan lade sig gøre mod merbetaling direkte til hotellet.
Læs mere
Hotelfakta
All inclusive hotelFamilievenlig hotelFørste plads
  • Afstand til strand 0m
  • Antal værelser 234
  • Afstand til centrum 500m
  • Etager 4
  • Afstand til indkøb 50m
  • Elevator Ja
  • Afstand til lufthavnen 125 km
  • WiFi (evt. mod gebyr) Ja
  • Antal pools
  • Aircondition (evt. mod gebyr) Ja
  • Børnepool Ja
  • Håndklædeservice (evt. mod gebyr) Ja
  • Solsenge Ja
  • Safetyboks (evt. mod gebyr) Ja
  • Parasoller Ja
  • Køleskab Nej
  • Bar Ja
  • Minibar Ja
  • Restaurant Ja
  • Elkedel Ja
  • Mini Marked Ja
  • Kaffemaskine Nej
  • Fitnessrum Ja
  • Hårtørrer Ja
  • Underholdning Ja
  • Balkon / Terrasse Ja
  • Wellness Ja
  • TV Ja
  • Shuttlebus til stranden Nej
  • Shuttlebus til centrum Nej
Ikon for vejrforhold Temperaturen er 27o Tjek vejret
Din rejse

Fra - lufthavn, til -, -, -

Luk søgning

Tilkøb Charterpakken på din ferie

Charterpakken inkluderer:

  • Mad på flyet t/r kr. 229,- pr. person
  • Bagage á 20 kg kr. 349,- pr. stk
  • Transfer fra lufthavn til hotel t/r kr. 249,- pr. person
Din pris: kr. 749,-

Du sparer kr. 78,-

Normalpris kr. 827,-

BESTIL DIN FERIE MED RO I MAVEN

Du kan rejse frit med dit EU-coronapas

 

GRATIS TRYGHEDSPAKKE

  • Danske rejseledere og døgnåben servicetelefon på rejsemålet
  • Sikring via pakkerejseloven og garantifonden
  • Garanti for refusion indenfor 7 dage, hvis UM fraråder ikke-nødvendige rejser til dit rejsemål på rejsetidspunktet


Læs mere her

Ønsker du ekstra service på din charterferie
  • Sædereservation alm. sæde kr. 100,- pr. vej
  • Sædereservation forrest i kabinen kr. 125,- pr. vej
  • Sædereservation ekstra benplads kr. 275.- pr vej
  • Afbestillingsforsikring kr. 399,- pr. person - krydsdækker alle på rejsebeviset

Det siger gæsterne

Antal bedømmelser i alt: 0
Antal bedømmlser pr. side
Side   <   1  af  1   >  

Det bedste hotel i Alanya

Skrevet af Ann Vardar

Der findes ikke bedre hotel end Panorama i Alanya. Alt er simpelthen lækkert og fantastisk personale. Der er altid pænt rent og der mangler overhovedet ingenting. Selvom man bor uf til hovedvejen, så hører man ikke trafikken og den er der alligevel en del af, men der er fuldstændig isoleret og værelserne er så lækre. Ligger helt fantastisk og det tager kun 8-10 min, så står man midt i basaren. Elsker bare at være på det hotel.

Luksusferie i verdensklasse

Skrevet af Irene Nielsen

Hvis man vil forkæles i hele sin ferie er det her stedet. Smil og super service overalt. Man føler sig som kongelige. De gør alt for at behage deres gæster. Vi har nu boet på dette hotel 3 gange på 4 år. Vi kommer igen. Alt er super. Der er rent . Mad lækker og varieret. Lækker værelser. God rengøring. Gør jer selv en tjeneste og prøv det

Skøn ferie :-)

Skrevet af Eva Andersen

Er lige kommet hjem efter 1 uge på Panorama. Helt super fantastisk uge, med super go mad, morgen, middag, aften og mellem måltider. Fantastiske drinks og super søde tjenere, der fyldte glasset hurtigere end vi ku tømme. Rengøring og rene håndklæder på værelset hver dag. Er helt sikkert et sted vi ku besøge igen.

Super godt sted.

Skrevet af Thomas

Fra men lanede i Tyrkiet bliv men positiv taget i mod. Alle smillede til men kom til hotelet Hotelet var virklige godt sted at være, altid ren, god mad, masse drikke, og god varme, 37 C.

Skriv i vores online gæstebog
Din mening er vigtig. Derfor håber vi, at du vil skrive om dine ferieoplevelser
i vores online gæstebog herunder.

Her kan du med dine egne ord fortælle om dine oplevelser med hotellet, området, udflugterne eller rejselederne, og måske har du nogle gode tips til kommende gæster.
Vi glæder os til at høre om dine ferieoplevelser.
  
Næste >