Luk besked

Rejs trygt - din tryghed er vores højeste prioritet

Læs mere her

Tac Premier Anex hotel m/All Inclusive
Luk Vindue
Billede 1 af 9

Populært og nyrenoveret All Inclusive hotel tæt på Kleopatra stranden.

Tac Premier Anex hotel er et hyggeligt hotel med perfekt beliggenhed kun 350 meter fra Kleopatra stranden. Hotellet er blevet total renoveret og fremstår i dag, som et nyt og lækkert hotel.  Hyggelig lobby/receptions område med sofaarrangement og bar. Populær solterrasse med swimmingpool, og separat børnepool, liggestole parasoller og pool/snackbar som serverer kølige drinks. Stedet er et familiedrevet kompleks, hvor den
gæstfrie og imødekommende familie hygger om gæsterne og sørger for at de får en perfekt ferie. Komplekset er velholdt og der rent og pænt overalt.  Alanya’s bedste og foretrukne strand ligger kun 350 meter fra hotellet. Stedet er kendt af mange danskere, som har besøgt hotellet gennem årene og har derfor et utal af stamgæster. Opholdet er med All Inklusive og maden tilberedes og leveres fra søsterhotellet Tac Premier Hotel.  

Beliggenhed
Hotellet ligger på strandvejen og med stranden kun 350 meter derfra. Alanya centrum ligger blot ca. 10 min spadseretur fra hotellet og her findes alle tænkelige forlystelser.

Faciliteter
Stedet byder på få og fine faciliteter, såsom skøn solterrasse med indbydende swimmingpool, separat børnepool, pool/snackbar og trådløst internet , Hamam og Sauna. Vi gør opmærksom på, at internettet i Tyrkiet har varierende dækning, og at udfald kan forekomme.

Værelser
Man bor i lyse nyrenoverede dobbeltværelser eller familieværelser. Alle værelser har køleskab, bad/toilet, gratis aircondition og balkon. OBS - balkon har varierende størrelse, nogle af dem med begrænset plads. 
Dobbeltværelse har soveplads til maks. 3 personer.
Familieværelse har soveplads til maks. 3 voksne +  1 barn ( separat soveværelse)

Pension
Opholdet er med All Inclusive. Dvs. morgen- middag- og aftensmad, samt frie lokale drikkevarer. Vi gør opmærksom på, at der på A/I hoteller i Tyrkiet ofte serveres meget kylling, kalkun og salat - som traditionelt benyttes i det tyrkiske køkken. Variationen af madbuffetten på tre stjernede hoteller i Tyrkiet kan være begrænset og enkelt.
Morgenbuffet kl. 7.30-10.00
Sen morgenmad kl. 10.00-11.00
Frokost kl. 12.30-14.00
Snack kl. 14.00-16.00
Aftenbuffet kl. 19.00-21.00
Aftensuppe 23.30-24.00
Alle drikkevarer er lokale  og er inkluderet i prisen i perioden fra kl. 10.00-24.00. 
All inclusive er tilgængelig til afrejse tidspunktet.

Check-ud fra hotellet
Dette er som regel senest kl. 12.00 på afrejsedagen. For senere check-ud - forhør direkte på hotellet, kan dette lade sig gøre er det ofte mod en ekstra betaling direkte til hotellet.
Læs mere
Hotelfakta
All inclusive hotelFamilievenlig hotelGratis internet på hotel
  • Afstand til centrum 1000m
  • Afstand til strand 350m
  • Afstand til indkøb 50m
  • Antal værelser 48
  • Etager 5
  • Pool Ja
  • Børnepool Ja
  • Bar Ja
  • Restaurant Ja
  • Aircondition (evt. mod gebyr) Ja
  • Håndklædeservice (evt. mod gebyr) Nej
  • Køleskab Ja
  • Minibar Nej
  • Mini Marked Nej
  • Underholdning Nej
  • Have Nej
  • Elevator Ja
  • WiFi (evt. mod gebyr) Ja
  • Parasoller Ja
  • Solsenge Ja
  • Shuttlebus til centrum Nej
  • Shuttlebus til stranden Nej
  • Wellness Ja
  • Safetyboks (evt. mod gebyr) Ja
  • Balkon / Terrasse Ja
  • Hårtørrer Nej
  • Kaffemaskine Nej
  • Fitnessrum Nej
  • Antal pools 1
  • Håndklædeskift Ja
  • TV Ja
  • Afstand til lufthavnen 130 km
  • Rengøring Ja

Tilkøb Charterpakken på din ferie

Charterpakken inkluderer:

  • Mad på flyet t/r kr. 229,- pr. person
  • Bagage á 20 kg kr. 349,- pr. stk
  • Transfer fra lufthavn til hotel t/r kr. 249,- pr. person
Din pris: kr. 749,-

Du sparer kr. 78,-

Normalpris kr. 827,-

Gratis Tryghedspakke

Tryghedspakken inkluderer:

  • Fri ombooking og annullering frem til d. 30/11-2020
  • Fuld refusion indenfor 14 dage, hvis Udenrigsministeriet fraråder rejsen
Din pris: kr. 0,-

 

Tryghedspakken gælder automatisk for alle charterrejser til sommer 2021, så du uden bekymringer kan bestille rejsen.

Ønsker du ekstra service på din charterferie
  • Sædereservation alm. sæde kr. 75,- pr. vej
  • Sædereservation forrest i kabinen kr. 100,- pr. vej
  • Sædereservation ekstra benplads kr. 250.- pr vej
  • Afbestillingsforsikring kr. 195,- pr. person - krydsdækker alle på rejsebeviset

Det siger gæsterne

Antal bedømmelser i alt: 2
Antal bedømmlser pr. side
Side   <   1  af  1   >  

Super fint!

Skrevet af Emilie Hansen

Vi besøgte i sommeren 2015 Tac Premier Anex. Vi var meget begejstrede over værelserne, som absolut levede op til billederne/forventningerne. Personalet var imødekommende, venlige og ganske hjælpsomme. Poolområde og restaurent var rent og pænt. Dog var det ikke altid man kunne få en liggestol, da der var flere gæster end stole. Maden var ok, dog ikke særlig varieret. Ellers et super godt hotel til en billig pris.

Ok til den pris vi fik det

Skrevet af Brian Trøstrup Andersen

Dejligt hotel Flink og hjælpsom personale Rimelig rent snyder dog som tid lidt ikke særlig hurtig til at få det lavet når noget går i stykker kaffemaskinen i stykker 3 dage uden kaffe. Er ikke ny renoveret.

Skriv i vores online gæstebog
Din mening er vigtig. Derfor håber vi, at du vil skrive om dine ferieoplevelser
i vores online gæstebog herunder.

Her kan du med dine egne ord fortælle om dine oplevelser med hotellet, området, udflugterne eller rejselederne, og måske har du nogle gode tips til kommende gæster.
Vi glæder os til at høre om dine ferieoplevelser.
  
Næste >
GRATIS TRYGHEDSPAKKE
- på alle charterrejser til sommer 2021
Fri annullering og ombooking
helt frem til d. 30/11-2020
Læs mere om dine fordele her